Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 28.05.2012 17:41:03 

Ubytování na chatě v Beskydech

Úvodní stránka

  Úvodní stránka

 

Vítejte !
.
   Chráněná krajinná oblast Beskydy zahrnuje nejzápadnější karpatská pohoří – Moravskoslezské Beskydy, Vsetínské vrchy a Javorníky. Nad údolím říčky Čeladénky se zvedá Radhošť (1129 m), jeden z nejproslulejších beskydských vrcholů. V Lysohorské hornatině se vypíná nejvyšší hora Beskyd, Lysá hora (1323 m). Vsetínské vrchy jsou od Moravskoslezských Beskyd odděleny údolím Vsetínské Bečvy. Celá oblast pokrytá hustou sítí značených turistických cest je s oblibou vyhledávána pro letní i zimní rekreaci.
  V malebném prostředí beskydských hor, v obci Ostravice,nabízím pronájem soukromé rekreační chaty.
  Horská obec Ostravice se rozprostírá v dlouhém údolí řeky Ostravice . Je východiskem mnoha atraktivních turistických cílů – Lysá hora, Smrk, Ondřejník, Kněhyně, Radhošť, Pustevny, aj.
.
Popis rekreační chaty
.
 
  Rekreační chata je zděná o velikosti 64 m2, vybavena elektrickým ohřívačem vody. V přechodném období a za studených večerů je možné využít vnitřní krb. V zimě je chata vytápěna ústředním topením,topení zajištuje majitel chaty. V chatě jsou 2 dvoulůžkové pokoje 1 čtyřlůžkový, obývací místnost s krbovými kamny, kuchyň , wc, sprcha, teplá voda. Rekreační chata je vybavena barevným televizním přijímačem. V případě potřeby je možné v kuchyňce připravovat teplou i studenou stravu. Kuchyňka je vybavena el. sporákem, mikrovlnou troubou, nádobím, ledničkou a jiným příslušenstvím. K dispozici je garáž pro uložení horských kol nebo lyží.
  Součástí chaty je oplocená zahrada se zahradním nábytkem.
 
Příjezd k rekreační chatě
.
 
  Chata je dostupná osobním automobilem, vlakem nebo autobusem. V letním období je možný příjezd osobním automobilem až k chatě. V zimním období podle povětrnostních podmínek. Chata je vzdálena asi 20 minut pěší chůze od vlakového nádraží, kde se nachází i zastávka autobusové dopravy.Možnost parkování v oplocené zahradě. 
Popis okolí
.
  Blízké okolí poskytuje v každém ročním období dobré sportovní a turistické vyžití. Atraktivní turistické trasy na Ondřejník, Lysou horu a další jsou vhodné jak pro pěší turistiku, tak i pro jízdu na horských kolech. Čeladná je východiskem pro vycházky na hřeben Radhoště a Pustevny. Další možnosti vyžití jsou zde pro vyznavače motorového a bezmotorového létání, vyhlídkové lety ve Frýdlantě nad Ostravicí, létání na rogalech, svahových padácích a jízdy na koních. V okolí jsou tenisové kurty, volejbalová hřiště a golfové hřiště. V létě je možné využít koupání v blízké řece nebo na přehradě v Bašce. V případě nepříznivého počasí je možné využít krytých bazénů v blízkém okolí.   V zimě je možnost provozovat sjezdové lyžování na několika lyžařských vlecích a turistiku na běžkách. Např. na Ondřejníku bývají běžecké tratě už upravené.
  Stravování je možné realizovat svépomocně ve vybavené kuchyni chaty nebo v několika blízkých hotelích a restauracích .
Informační a organizační pokyny
.
 
Pobyty probíhají zpravidla v týdenních cyklech. Lze si objednat i víkendový pobyt. Časy lze po domluvě upřesnit.
.
Výpis podmínek pronájmu:
.
· max. počet nájemců, včetně dětí, je 8osob
· v případě vzniklých škod na zařízení nebo inventáři chaty zaviněných nájemcem je nájemce povinen uhradit škodu v její celkové výši
· předání klíčů od chaty nájemci a seznámení s užíváním zařízení chaty a inventářem provede pronajímatel osobně
· po ukončení pobytu provede nájemce úklid chaty a předá zařízení chaty, inventář a klíče od chaty pronajímateli

TOPlist